Filter

Filtrovať podľa kategórie

Filtrovať podľa výrobcu

Cena (EUR) 0 - 150

Najčítanejšie články

Články

Deti a kontaktné šošvky

by in všeobecné info .

Sú kontaktné šošovky správnou voľbou pre moje dieťa?   Deti, dospievajúci a kontaktné šošovky Potreba korekcie zraku sa týka viac ako polovice svetovej populácie. Korekcia zraku môže byť potrebná už vo veľmi nízkom veku. Deti, dospievajúci aj dospelí, ktorí potrebujú korekciu zraku, si môžu vybrať medzi okuliarmi a kontaktnými šošovkami. Komplexné vyšetrenie zraku očným špecialistom vám môže pomôcť pri rozhodovaní o najlepšej voľbe bez ohľadu na vek. Sú kontaktné šošovky vhodné pre deti? Deti sú vynikajúcimi kandidátmi na nosenie kontaktných šošoviek. Sú mimo..

Read more...

Pohodlné a prijemné nosenie kontaktných šošoviek

by in typy .

Pohodlné a príjemné nosenie kontaktných šošoviek Kontaktné šošovky ACUVUE  sú mäkké, tenké a ohybné, preto sú pohodlné od prvého nasadenia. Umožňujú vysokú priepustnosť kyslíka pre maximálne zdravý spôsob nosenia. Súčasné poskytujú ochranu proti ultrafialovému (UV) žiareniu. Vyrobiť šošovky takej kvality, akú majú kontaktné šošovky ACUVUE, si vyžadovalo prielom vo výrobnej technológii, aj pri dostatočne nízkych nákladoch je možné ich meniť každý deň. Kontaktné šošovky ACUVUE, sú rovnako ako všetky iné kontaktné šošovky, zdravotníckym prostriedkom. Pravidelná starostlivo..

Read more...

Základná starostlivoť o Vaše kontaktné šošvky

by in starostlivosť .

Základy starostlivosti o kontaktné šošovky   Aby Vám Vaše kontaktné šošovky prinášali maximálny komfort pri nosení, je nevyhnutné správne sa o ne postarať. Starostlivosti sa nemusíte báť. Nie je to nič náročné.   Hlavným pravidlom je vždy sledovať dobu použiteľnosti šošoviek. Keď si zakúpite nové kontaktné šošovky, vždy si zaznamenajte deň, v ktorý nový pár nasadíte. Takto vždy budete vedieť, kedy skončí doba použiteľnosti aktuálne používaného páru, a kedy je vhodné zaobstarať si pár nový. Vyhnete sa tak nepríjemným pocitom suchého oka, či podráždenia...

Read more...

Konktaktné šošovky úvod

by .

Problémy so zrakom sú jednými z najnepríjemnejších zdravotných ťažkostí. Výrazne ovplyvňujú každodenný život človeka, ktorý stráca na komforte. Možným riešením dioptrickej chyby je používanie správnych kontaktných šošoviek. Prečo sa rozhodnúť práve pre kontaktné šošovky?   Šošovky, narozdiel od okuliarov, prinášajú značné výhody. Najvýznamnejší rozdiel vzniká v samotnom pocite pri nosení šošoviek.  Šošovky sú umiestnené priamo na oku, čo prináša pocit prirodzene správneho videnia. Obraz nie je obmedzený a narúšaný rámom okuliarou.  Nespochybniteľnou výhod..

Read more...

Prvé kroky

by in všeobecné info, starostlivosť .

Prvé kroky pri aplikácií kontaktných šošoviek   Zakúpili ste si svoje prvé balenie kontaktných šošoviek a máte plnú hlavu otázok týkajúcich sa ich správnej aplikácie? Verte, že v tom nie ste sami. Ich aplikácia nie je proces náročný, ale určite si naň treba zvyknúť. Je správne, ak pred prvou aplikáciou máte určitý rešpekt. Predsa len, oko je orgán citlivý, preto sa k nemu treba správať jemne. Ponúkneme Vám pár tipov, ako správne zvládnuť aplikáciu kontaktných šošoviek.   Prvá aplikácia môže byť procesom zdĺhavým, preto si naň vyčleňte čas. Určite nie je vho..

Read more...

Druhy šošoviek

by in všeobecné info .

Chceli by ste nosiť kontaktné šošovky, ale potrebujte pomôcť s ich výberom? V tomto texte Vám pomôžeme zorientovať sa v základných druhoch kontaktných šošoviek a pomôžeme Vám vybrať si tie správne.   Pred samotným zakúpením šošoviek je nevyhnutné premyslieť si požiadavky, ktoré na kontaktné šošovky máte. Dôležitá je najmä frekvencia, s ktorou plánujete šošovky nosiť, a taktiež doba, po ktorú chcete mať šošovky nasadené. Nemenej dôležitým faktorom je starostlivosť, ktorú ste ochotní šošovkám venovať a druh očnej chyby, ktorú plánujete korigovať. Poz..

Read more...

O nás

odborné poradenstvo očným lekárom: MUDr. Eva Káčerová - 0915 811 049

informácie o objednávkach: Ondrej Káčer - 0918 529 314

mail - info@sosovky-okumed.sk

Kontaktujte nás

  • 0915 811 049
  • 0915 811 049
  • info@sosovky-okumed.sk

Facebook

2016 OKU-MED s.r.o. Všetky práva vyhradené.