Filter

Filtrovať podľa kategórie

Filtrovať podľa výrobcu

Cena (EUR) 0 - 150

Najčítanejšie články

Prvé kroky

by in všeobecné info, starostlivosť .

Prvé kroky pri aplikácií kontaktných šošoviek

 

Zakúpili ste si svoje prvé balenie kontaktných šošoviek a máte plnú hlavu otázok týkajúcich sa ich správnej aplikácie? Verte, že v tom nie ste sami. Ich aplikácia nie je proces náročný, ale určite si naň treba zvyknúť. Je správne, ak pred prvou aplikáciou máte určitý rešpekt. Predsa len, oko je orgán citlivý, preto sa k nemu treba správať jemne. Ponúkneme Vám pár tipov, ako správne zvládnuť aplikáciu kontaktných šošoviek.

 

Prvá aplikácia môže byť procesom zdĺhavým, preto si naň vyčleňte čas. Určite nie je vhodné prvýkrát samostatne aplikovať ráno, kedy sa ponáhľate do práce, či školy.

 

Hlavným úskalím pri nasadzovaní kontaktných šošoviek je fakt, že človek nie je zvyknutý na prítomnosť niečoho cudzieho v oku. Niektorí ľudia majú dokonca problém priblížiť sa prstom k oku, pretože to v nich vyvoláva nepríjemné pocity. Tento pocit treba určite prekonať. Komfort, ktorý Vám šošovky pri nosení zabezpečia za to určite stojí. Takže nádych, výdych, trošku trpezlivosti a môžeme sa do toho pustiť J.

 

1. Ruky si dôkladne umyte. Odporúčané sú najmä mydlá neparfumované, pretože prípadná parfumácia by Vás mohla v oku štípať. Následne si ruky osušte.

2. Otvorte si Vaše prvé balenie kontaktných šošoviek. Roztok, v ktorom sú umiestnené je podobný tomu, pomocou ktorého sa o ne budete starať. Novo otvorené balenie preto nemusíte preplachovať roztokom.

3. Umiestnite šošovku na koniec ukazováka.

4. Skontrolujte, či je šošovka obrátená správnym smerom, aby ste ju do oka nevložili vrubovou stratou. Spoznáte to sledovaním jej okraju. Ak je okraj nerovnomerný, na niektorej časti vypuklý, je prevrátená a treba ju otočiť. Ak si toto prevrátenie nevšimnete, nebojte sa, nič zlé sa Vám nestane. Po vložení do oka ucítite jemné škriabanie. Šošovku teda vyberiete, prepláchnete roztokom, otočíte na lícovú stranu a vložíte znova.

5. Čo najviac otvorte oko a pridržte si spodné a horné viečko druhou rukou tak, aby ste nežmurkali.

6. Pomalým pohybom vložte šošovku do oka.

Samotné vkladanie si môžete uľahčiť tak, že sa budete pozerať nahor a šošovku vkladať  do spodnej časti oka. Taktiež sa môžete pozerať smerom k nosu, a budete ju vkladať na vonkajšej časti oka. Po vložení uvidíte, že sa ihneď prispôsobí tvaru Vášho oka. Následne pomaly pohľadom prejdete do prirodzenej pozície. Šošovka sa sama presunie na požadované miesto.

 

Po úspešnom vložení, je nutné naučiť sa šošovky správne vybrať z oka. Prístup k ich vyberaniu je značne individuálny. Niektorým ľuďom vyberanie nerobí žiadny problém hneď od začiatku, iným práve naopak. Opäť je nutné vyčleniť si určitý  čas a hlavne sa nebáť. Nezúfajte, ak by sa Vám to hneď nepodarilo, šošovku z oka určite zvládnete vybrať.

 

1. Umyte si ruky.

2. Čo najviac otvorte oko, pozrite sa nahor, alebo smerom k nosu (presne ako pri aplikácií šošoviek).

3. Jemne presuňte ukazovákom šošovku do spodnej alebo vonkajšej časti oka. Ukazovák z nej nespúšťajte, ak ju pustíte, opäť sa presunie do pôvodnej polohy.

4. Chyťte takto presunutú šošovku dvoma prstami – ukazovák a palec a vyberte ju z oka.

5. Opakujte s druhým okom.

Po vybratí z oka je nevyhnutné šošovku vydezinfikovať a umiestniť do púzdra s roztokom. V prípade, že používate jednodňového páru, je tento pár nevyhnutné zahodiť.

 

Veríme, že pomocou našich odporúčaní aplikáciou a vyberanie kontaktných šošoviek zvládnete. Ak by ste sa potrebovali uistiť v postupe, či chcete aplikáciu najskôr vidieť, na internete nájdete mnoho videí orientovaných na ich správnu aplikáciu.

 

Latest update: Jul 31, 2014

O nás

odborné poradenstvo očným lekárom: MUDr. Eva Káčerová - 0915 811 049

informácie o objednávkach: Ondrej Káčer - 0918 529 314

mail - info@sosovky-okumed.sk

Kontaktujte nás

  • 0915 811 049
  • 0915 811 049
  • info@sosovky-okumed.sk

Facebook

2016 OKU-MED s.r.o. Všetky práva vyhradené.