Filter

Filtrovať podľa kategórie

Filtrovať podľa výrobcu

Cena (EUR) 0 - 150

Najčítanejšie články

Základná starostlivoť o Vaše kontaktné šošvky

by in starostlivosť .

Základy starostlivosti o kontaktné šošovky

 

Aby Vám Vaše kontaktné šošovky prinášali maximálny komfort pri nosení, je nevyhnutné správne sa o ne postarať. Starostlivosti sa nemusíte báť. Nie je to nič náročné.

 

Hlavným pravidlom je vždy sledovať dobu použiteľnosti šošoviek. Keď si zakúpite nové kontaktné šošovky, vždy si zaznamenajte deň, v ktorý nový pár nasadíte. Takto vždy budete vedieť, kedy skončí doba použiteľnosti aktuálne používaného páru, a kedy je vhodné zaobstarať si pár nový. Vyhnete sa tak nepríjemným pocitom suchého oka, či podráždenia.

 

Opakovane nosené šošovky je potrebné dezinfikovať a očisťovať ich od nečistôt, ktoré sa na ne pri nosení  usádzajú. Čistenie je vhodné previesť bezprostredne po vybratí z oka. Postup je veľmi jednoduchý:

 

1. Šošovku, ktorú ste vybrali z oka si umiestnite na dlaň.

2. Vezmite príslušný roztok a aplikujte vhodné množstvo – kvapnite dva až tri krát na šošovku.

3. Prstom jemne prechádzajte po šošovke, čím dôjde k odstráneniu nečistôt.

4. Šošovkuprevráťte na vrubovú stranu a postup opakujte.

5. Následne šošovku nezabudnite otočiť na pôvodnú stranu, aby ste pri najbližšom nasadení nemuseli kontrolovať, či ju vkladáte správnou stranou.

6. Očistenú šošovku umiestnite do púzdra s čistím roztokom.

 

Táto starostlivosť sa veľmi rýchlo stane prirodzenou rutinou, ktorá Vás nebude nijakým spôsobom zaťažovať a nebudete o nej premýšľať.

Poctivá starostlivosť sa naozaj vyplatí. V púzdre nájdete dôkladne očistený pár, pripravený na nosenie.

 

Nemenej dôležitou, avšak často zabúdanou činnosťou je starostlivosť o samotné púzdro, v ktorom Vaše kontaktné šošovky uchovávate. Púzdro je vyrobené zo špeciálneho antibakteriálneho materiálu. Ak však dôjde k usadeniu nečistôt na dne nádobky, jeho antibakteriálne vlastnosti sú ohrozené. Preto venujte pozornosť aj tomuto pomocníkovi a dodržujte základné odporúčania:

 

1. Vždy po vybratí šošovky z púzdra vylejte zostávajúci roztok.

2. Aspoň raz týždenne ho prepláchnite roztokom, ktorý používate na dezinfekciu šošoviek. Ak budete preplachovať častejšie, je to samozrejme vítané.

3. Púzdro pravidelne vymieňajte.

 

Čo sa týka výmeny, v mnohých prípadoch je pri kúpe roztoku priložený darček práve vo forme púzdra. Vždy keď tento nový obal dostanete, využite to. Zabezpečíte tak Vášmu novému páru kontaktných šošoviek skvelú starostlivosť, za ktorú sa Vám odvďačia vysokým komfortom pri nosení. Iba správne vyčistené šošovky si zachovávajú svoje optimálne vlastnosti a prinášajú radosť z ich nosenia.

Rozvrh nosenia

Rozvrh nosenia a výmeny by mal pripraviť váš očný špecialista na základe vašej anamnézy a prehliadky očí. Veríme, že častejšia výmena našich produktov je lepšia pre zdravie vašich očí a funkčnosť šošoviek.

Denné nosenie – s častou výmenou

Kontaktné šošovky ACUVUE predpísané na denné nosenie s častou výmenou (menej ako 24 hodín v bdelom stave) by mali byť vyhodené a nahradené novými, a to každé dva tyždne.

Všetky kontaktné šošovky ACUVUE predpísané na denné nosenie s častou výmenou je potrebnépo každom vybratí z oka vyčistiť, opláchnuť a dezinfikovať, a to iba pomocou chemického systému dezinfekcie.

Predĺžené nosenie

Kontaktné šošovky ACUVUE predpísané na predĺžené nosenie (viac ako 24 hodín, a to aj počas spánku) môžu byť podľa tabuľky 1 nepretržite nosené až 7 dní/6 nocí a mali by byť po vybratí vyhodené. Ak sú používané týmto sposobom, netreba ich žiadnym spôsobom čistiť ani dezinfikovať.

Váš očný špecialista určí, či su pre vás vhodné kontaktné šošovky na predĺžene nosenie.

Po vybratí sa odporúča nevkladať ďalšiu šošovku do oka počas nočného odpočinku alebo dlhšie.

 

 

Latest update: Sep 20, 2014

O nás

odborné poradenstvo očným lekárom: MUDr. Eva Káčerová - 0915 811 049

informácie o objednávkach: Ondrej Káčer - 0918 529 314

mail - info@sosovky-okumed.sk

Kontaktujte nás

  • 0915 811 049
  • 0915 811 049
  • info@sosovky-okumed.sk

Facebook

2016 OKU-MED s.r.o. Všetky práva vyhradené.