Filter

Filtrovať podľa kategórie

Filtrovať podľa výrobcu

Cena (EUR) 0 - 150

Najčítanejšie články

Pohodlné a prijemné nosenie kontaktných šošoviek

by in typy .

Pohodlné a príjemné nosenie kontaktných šošoviek

Kontaktné šošovky ACUVUE  sú mäkké, tenké a ohybné, preto sú pohodlné od prvého nasadenia. Umožňujú vysokú priepustnosť kyslíka pre maximálne zdravý spôsob nosenia. Súčasné poskytujú ochranu proti ultrafialovému (UV) žiareniu.

Vyrobiť šošovky takej kvality, akú majú kontaktné šošovky ACUVUE, si vyžadovalo prielom vo výrobnej technológii, aj pri dostatočne nízkych nákladoch je možné ich meniť každý deň.

Kontaktné šošovky ACUVUE, sú rovnako ako všetky iné kontaktné šošovky, zdravotníckym prostriedkom. Pravidelná starostlivosť a kontroly u vášho očného špecialistu sú bezdpodmienečne nutné na zachovanie zdravého stavu vašich očí.

Odporúčaný spôsob použitia

Sférické kontaktné šošovky ACUVUE sú vhodné na denné nosenie a na korekciu refrakčných očných chýb, myopie  (krátkozrakosti) a hyperopie  (ďalekozrakosti), u osôb so zdravými očami, ktoré majú astigmatizmus 1,00cyID a menej. Kontaktné šošovky ACUVUE 2 COLOURS sú navyše určené aj na zvýrazňovanie alebo úpravy vzhľadu očí.

Kontaktné šošovky značky ACUVUE 2 a ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR PLUS sú tiež určené ako na denné, tak aj predĺžené nosenie.

Tórické kontaktné šošovky ACUVUE na astigmazizmus sú určené na denné nosenie a korekciu refrakčných očných chýb, myopie (krátkozrakosti) a hyperopie (ďalekozrakosti), u osôb so zdravými očami, ktoré majú astigmatizmus 0,50 cyID Až 2,50 cyID.

Kontaktné šošovky ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM sú určené ako na denné, tak aj predĺžené nosenie.

Bifokálne kontaktné šošovky ACUVUE BIFOCAL Sú určené na denné a predĺžené nosenie a korekciu videnia na diaľku aj na blízko u presbyopických pacientov so zdravými očami, ktorí majú astigmatizmus 0,75 cyID a menej.

Kontaktné šošovky ACUVUE OASYS sú vhodné aj na terapeutické použitie ako ochrana oči pri určitých očných ochoreniach.

Ďalšie informácie vám poskytne váš očný špecialista.

Všetky kontaktné šošovky značky ACUVUE obsahujú UV filter, ktorý pomáha chrániť rohovku a oko pred škodlivým UV žiarením.

Kontaktné šošovky s UV filtrom nie su náhradou ochranných pomôcok proti UV žiareniu (ako napríklad slnečných okuliarov s UV filtrom), pretože nekryjú celý povrch oka a jeho okolie. Uvedené pomôcky je pri nosení šošoviek nutné ďalej používať podľa pokynov.

Dlhodobá expozícia UV žiarenia je jedným z rizikových faktorov vzniku sivého zákalu (katarakty). Veľkosť expozície závisí od mnohých okolností, ako sú napr. prostredie (zemepisná poloha, geografia terénu, oblačnosť) a osobné faktory (rozsah a povaha pobytu vonku). Kontaktné šošovky s UV filtrom pomáhajú chrániť oko pred škodlivým UV žiarením. Zatiaľ však neboli dokončené klinické štúdie, ktoré by spoľahlivo potvrdili, že nosenie kontaktných šošoviek s UV filtrom znižuje riziko vzniku katarakty a ďalších očných chorôb. Pre viac informácií skontaktujte svojho očného špecialistu.

Latest update: Sep 20, 2014

O nás

odborné poradenstvo očným lekárom: MUDr. Eva Káčerová - 0915 811 049

informácie o objednávkach: Ondrej Káčer - 0918 529 314

mail - info@sosovky-okumed.sk

Kontaktujte nás

  • 0915 811 049
  • 0915 811 049
  • info@sosovky-okumed.sk

Facebook

2016 OKU-MED s.r.o. Všetky práva vyhradené.